Starší aktuality

Krize jako příležitost

[26. 4. 2021]

Krize jako příležitost je téma středečního bloku online konference Future of Cyber 2021. Diskuze u kulatého stolu se zúčastní předseda představenstva Jiří Kasner.

Právě probíhající a vlekoucí se krizová situace vyvolaná pandemií COVID-19 leckdy mění fungování lidské společnosti překvapivým způsobem. Zejména díky pokroku vědy a moderním informačním a komunikačním technologiím vypadají metody krizového řízení a vůbec celý chod globální společnosti zcela jinak než v minulosti. Krize vždy v minulosti předznamenávala změnu. Co můžeme očekávat od té současné?

Akce je určena zejména pro střední a vyšší management bezpečnostní komunity, státní správy, bezpečnostních složek, akademické obce, bezpečnostně-obranného průmyslu a kritické informační infrastruktury.

Přímý přenos se uskutečnil ve středu 28. dubna 2021 od 10.00 do 12.30 hod. Jeho záznam je k dispozici zde.

On-line seminář - jaro 2021

[9. 4. 2021]

Připravili jsme on-line seminář s názvem Novinky informačního systému ENERGIS. Jeho hlavní témata jsou novinky a užitečné funkce informačního a řídicího systému pro energetický management.

Přímý se uskutečnil 8. 4. 2021, jeho záznam je volně dostupný na sociální síti YouTube.

Aktualizace: Záznam ze semináře byl sestříhán po jednotlivých přednáškách. Ty jsou volně ke shlédnutí na našem kanále na síti YouTube.

Rozhovor o sběru dat a energetickém managementu

[22. 3. 2021]

Přečtěte si rozhovor s Jiřím Kasnerem ze společnosti COLSYS - AUTOMATIK a Lukášem Pokorným z firmy ADC Solution, kteří se věnují implementaci systému pro sběr dat nazvaný ENERGIS a energetickému managementu.


Systém ENERGIS je nástroj, který zpracovává sesbíraná data, poskytuje podporu pro řízení, zrychluje výrobu i fakturaci a optimalizuje veškeré energie vedoucí k úsporám. Podporuje také práci z domova, což mnohé firmy zvláště v dnešní době oceňují. V rozhovoru se dozvíte, jak tento nástroj může firmám snížit náklady a zvýšit zisk.

Rozhovor s Jiřím Kasnerem o realitě průmyslu 4.0

[22. 2. 2021]

Přečtěte si rozhovor předsedy představenstva Jiřího Kasnera pro portál iDNES.cz o průmyslu 4.0 v českém prostředí. 

Dozvíte se, jaké je největší úskalí čtvrté průmyslové revoluce, zda a jak pandemie covid-19 přispěla k rychlejší digitalizaci a také jestli vysoké školy dostatečně připravují budoucí inženýry pro prostředí robotizace a automatizace.

On-line seminář - podzim 2020

[22. 10. 2020]

Připravili jsme náš první on-line seminář. Jeho hlavní témata jsou novinky v návrhu, bezpečnosti a principy průmyslových sítí.


Přímý přenos proběhl 21. 10. 2020, jeho záznam je volně dostupný ke zhlédnutí na sociální síti YouTube.